Przejdź do treści

Wycieczka do Krakowa i przygoda z „Obrazem 3D”

  Biorąc pod uwagę długi sierpniowy weekend w 2019, z rodzinką wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Krakowa. Zamiast auta tym razem środkiem lokomocji był pociąg i muszę przyznać, że nie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jedzie się dość wygodnie, nie trzeba się skupiać na drodze (człowiek się nie męczy) i można nieco podgonić wpisy na blogu 😉 … choć z ich publikacją już nieco mi zeszło ;-).

  Zestaw 3D Sony A700

  Na wycieczkę zabrałem ze sobą właśnie co złożony zestaw oparty na aparatach Sony A700. Jeden dostałem od małżonki już dawno temu, a drugi udało mi się znaleźć na ogłoszeniu w internecie za naprawdę rozsądną kwotę. Pozostały osprzęt pochodził z mojego starego zestawu opartego o dwie Koniki-Minolty D 7D.

  • baza stereoskopowa – 155 mm
  • rozdzielczość zapisu – 2 x 12 Mpx
  • obiektywy – Sony 18-70 3.5-5.6 (standard)

  Pomimo że przed wyjazdem cały zestaw sprawdzałem (działał bez zarzutu) to na miejscu nie obyło się bez przygód. Już po kilku pierwszych zdjęciach współpracy odmówił jeden z przewodów zdalnego wyzwalania migawki i musiałem synchronizację migawek zapewnić ręcznie. Muszę przyznać nie jest to proste zadanie, ale ku mojemu zdziwieniu jest to realne. Możesz to sam ocenić oglądając galerii.

  Galerie powiązane

  Obraz 3D od drugiej strony

  Oprócz zdjęć z Krakowa zdobyłem również niesamowity „Obraz 3D” (tak ten widniejący na zdjęciu tytułowym) autorstwa Adama Mleczko. Artysta ma swoją galerie przy ulicy Św. Jana 14. Sama wizyta w galerii pozwala nieco oderwać się od szarej rzeczywistości i nieco się pośmiać, dodatkowo można tam również nabyć kopie grafik. Mi już jakiś czas temu w oko wpadła jedna „Obraz 3D” i musiałem ją mieć ;-). Mi udało się skorzystając z sytuacji, że sam autor był na miejscu i zdobyć dedykację z autografem.

  Jeśli Ty również zainteresowany nabyciem kopi grafiki „Obraz 3D” lub innej autorstwa Pana Adama Mleczko, a nie wybierasz się do Krakowa, to możesz to zrobić za pośrednictwem sklepu internetowego www.sklep.mleczko.pl.